شهدای توابع روستای فخرآباد | شهید محمدجواد مرادی

اطلاعات شخصی شهید

نام و نام خانوادگی : محمدجواد مرادی‌ درین
نام پدر : حسین
تاریخ تولد : ۱۳۴۸/۰۱/۰۲
محل زندگی : خاستکوه‌ عقدای‌ اردکان
میزان تحصیلات : چهارم‌ ابتدایی
محل تحصیل : دبستان‌ خواستکوه‌
وضعیت تاهل : مجرّد
نام عملیات : پاتک‌ دشمن
تاریخ شهادت : ۱۳۶۷/۰۳/۰۴(مفقود)
محل شهادت : شلمچه
نحوه شهادت : اصابت‌ ترکش‌ به‌ پشت‌ و جراحات‌ وارده
تاریخ خاکسپاری : ۱۳۷۵/۰۸/۰۳(پس‌ از ۸سال‌ و ۵ماه)
محل خاکسپاری : گلزار شهدای‌ خاستکوه‌
سن : ۱۹ سال‌ و ۲ ماه
سمت : سرباز پاسدار
نام یگان : تیپ‌ الغدیر یزد
تعداد دفعات شرکت در جبهه : ۱دفعه به مدت ۸ماه

زندگی نامه شهید محمد جواد مرادی‌ درین

شهید محمّدجواد مرادی درین، فرزند حسین ، در تاریخ ۱۳۴۸/۱/۲ مقارن با عید نوروز در خانواده‌ای مذهبی و مستضعف در روستای خاستکوه دیده به جهان گشود. او اولّین فرزند خانواده مرادی بود که شادی تولّدش را با شادی عید برای خانواده‌ اش درآمیخت. کودکی را در سایه پر مهر پدری زحمتکش و کشاورز و در دامان پر محبّت مادری متعهد گذراند.

زمانی که ۶ ساله شد، به مدرسه رفت. دوره ابتدایی را درزادگا هش خاستکوه تا کلاس چهارم به پایان برد؛ سپس تحصیل را رها نمود و به کار آزاد مشغول شد تا هم حرفه‌ای آموخته باشد و هم کمک خرجی برای خانواده باشد.در پیروزی انقلاب اسلامی ایران ۹ ساله بود؛ با حضوردر مراسم انقلاب درس مبارزه با ظلم و دفاع از اسلام می‌آموخت. در مراسم مذهبی که در روستا تشکیل می‌شد، حضوری فعّال داشت. محیط سالم روستا و اخلاص و یک رنگی مردم آن و لقمه پاک و حلال، محمّدجواد را جوانی متدیّن و خوش اخلاق ساخته بود. خدمت به مردم و همنوعان را دوست می‌داشت. به دیگران خصوصاً والدین احترام می‌گذاشت. همه او را دوست می‌داشتند. در کار کشاورزی نیز به پدر کمک می‌کرد.زمانی که به سنّ قانونی سربازی رسید، به سپاه مراجعه کرد و جهت خدمت مقدّس سربازی ثبت نام نمود. مدّت ۸ ماه از خدمت سربازی خود را در جبهه‌های نور علیه ظلمت با دشمنان بعثی گذراند .

سرانجام این سرباز سرافراز اسلام ، در تاریخ ۱۳۶۷/۳/۴ در منطقه عملیّاتی شلمچه در پاتک دشمن، پشتش مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به شدّت مجروح شد. شدّت آتش دشمن و اوضاع نا مساعد منطقه نگذاشت که او را به پشت جبهه منتقل کنند و در میدان نبرد ماند و با پرواز روح بلندش به ملکوت، شربت گوارای شهادت نوشید و به خیل شهدا پیوست .پیکر پاکش سال‌ها در بیابان‌های جبهه ماند و افتخار شهید مفقود را برای خود و خانواده‌اش کسب نمود.جسم پاکش پس از ۸/۵ سال دوری از وطن و چشم انتظاری والدین در تاریخ ۱۳۷۵/۸/۴ به اردکان بازگشت و پس از تشییع باشکوه توسط مردم قدرشناس و شهید پروراردکان و منطقه عقدا در گلزار شهدای خاستکوه به خاک سپرده شد تا چراغ راهنمایی باشد تا ابد برای آیندگان که ره گم نکنند .

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

وصیت نامه شهید بزرگوار

بسم الله الرحمن الرحیم

ما فرزندانی هستیم از دیار مولایمان حسین بن علی-علیه السّلام- که در راه قرآن و اسلام، فرزند جوان خویش علی‌اکبر(ع) ، طفل شش ماهه‌اش ، برادر رشیدش ابوالفضل(ع) و تمامی فرزندان و خویشان را از دست داد؛ برای این که اسلام زنده بماند … .    در دعاها و مساجد شرکت کنید. همیشه قرآن بخوانیدو دعا گوی رزمندگان باشید.

این پست را با دیگران به اشتراک بزارید:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *