حلقه صالحین در منازل بسیجیان روستای فخرآباد

چهار شنبه 31 شهريور 1395
13:5
مبین محمدی فخرآباد

یکی از سنت های  دیرینه ، برگزاری دعای توسل و قرآن خوانی در منازل اهالی روستای فخرآباد که قدمت چندین ساله دارد لذا جدیدا حلقه صالحین نیز به این جلسات اضافه شده و موضوع این حلقه اشاره به ولایت پذیری از غدیر تا معاصر  دارد.

 


گزارش تصویری/جشن ولایت

چهار شنبه 31 شهريور 1395
12:15
مبین محمدی فخرآباد

برگزاری جشنی به مناسبت عید قدیر خم در مسجد حضرت ابوالفضل روستای فخرآباد که به همراه مدیحه سرای و قرائت خطبه قدیریه توسط برادر ارجمند جناب حجت الاسلام شاکری و پذیرایی از مهمانان و برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر و در پایان صرف ناهار

 

قرائت خطبه قدیر

برای مشاهده تصاویر بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید


اردو یک روزه نوجوانان پایگاه بسیج فخرآباد

جمعه 19 شهريور 1395
11:24
مبین محمدی فخرآباد

جمعی از نوجوانان پایگاه بسیج روستای فخرآباد پس از طی کلاسهای تابستانه اوقات فراغت و حلقه های صالحین توسط پایگاه موسی ابن جعفر فخرآباد به اردوی یک روزه ی پارک کوهستان و موج های آبی اعزام شدند.لازم به ذکر است آخرین حلقه تابستانه را در مسجد ریگ برگزار نمودند.

 

بازدید نوجوانان بسیجی روستای فخرآباد از پارک کوهستان

 

آخرین جلسه حلقه صالحین تابستانه در مسجد ریگ


موضوعات مرتبط: اخبار روستاتصاویر

گزارش تصویری/مراسم شهادت امام جواد(ع)

جمعه 12 شهريور 1395
12:53
مبین محمدی فخرآباد

گزارش تصویری/مراسم شهادت امام جواد(ع) و سالگرد مرحوم (حسین قاسمی)

 

مداحی برادر حمید سلیمی


خواص روغن گوسفند

چهار شنبه 10 شهريور 1395
19:37
مبین محمدی فخرآباد

 

روغن روغن حیوانی اصل، همان روغن خوش عطر و طعمی است که اگر روی  پلو بریزید یا با نان بخوریدش دیگر نمی توانید بی خیالش شوید.

 

خواص بی نظیر روغن حیوانی را بشناسید

وبسایت رسمی روستای فخرآباد: روغن حیوانی روغنی است که آن را در منطقه فخرآباد (مناطق کوهستانی) از شیر گاو و گوسفند به دست می آورند و طریقه تهیه سنتی آن این گونه است که ماست را دوغ کرده و درون مشک می ریزند و آنقدر تکان می دهند که گویچه های روغنی به صورت کره به یکدیگر می چسبند. کره را از دوغ جدا کرده و آنقدر حرارت می دهند تا آب کره تبخیر و به 0.2 درصد و چربی اش  به 99.8 درصد برسد. این روغن در مقایسه با کره های صنعتی که 80 تا 85 درصد  چربی دارد پرچرب تر بوده و خواص تغذیه اش بیشتر است و عطر و طعمش بسته به  نوع و کیفیت علف های معطری که دام مصرف می کند، متفاوت است. این روغن اگر  گوسفندی باشد کمی دیرهضم و در مقایسه با روغن گاوی کلسترول بالاتری دارد،  اما لذیذتر و خوش عطر تر و البته گران تر است.

به ادامه مطلب مراجعه نمایید


موضوعات مرتبط: اخبار روستایاداشت ها

بخشدار و کوچه کدخدا منشانه

یک شنبه 7 شهريور 1395
10:35
مبین محمدی فخرآباد

شاید تا حالا به کلمه کدخدا منشانه برخورد کرده باشید،ما این واژه را از نزدیک لمس نموده و زیاد چوب این کلمه را خورده ایم.آخرین مورد اینکه ساکنان کوچه ای در اثر تسطیح کوچه ای به اختلاف بر می خورند و یکی می گوید:((زیر دیوار خانه ی من خالی شده)) و دیگری می گوید:((پشت دیوار خانه من پر شده و باعث سهولت در ورود به خانه و سرقت از خانه شده)) ، دهیار روستای ما برای اینکه به این مشاجرات خاتمه دهد و کدخدا منشانه این مسئله را حل کرده باشد دستور می دهد پشت خانه ای را که با خاک پر شده را خالی کنند و پشت خانه ای را که خالی شده را پر کند.حال کوچه این شده که در تصویر زیر می بینید.

 

 

این وسط حق و حقوق مردم و کسانی که با کلی قسط یک ماشین خریده اند و قصد تردد دارند فراموش شده و کوچه ای درست شده که در دنیا نمونه اش نداریم.

بخشدار محترم که سالی سِکندری از ده ما رد می شده ؛ بنا به درخواست چند نفر از اهالی از محل بازدید می کند و کلی شرمنده می گردد و قول می دهد در صورتی که زورش به شورا و دهیار چربید این مشکل را حل کند.

آخه محله ما محله گل و بلبل دیگه زور و قدرت شورا و دهیار حرف آخر می زند در منطقه، در این باب در مجالی دیگر بحث خواهد شد .

والسلام

(منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم)

 

نویسنده : ح.ق

 

 توجه : و در پایان لازم به ذکر است که این مطلب قصد هیچ گونه تشویش اذهان عمومی ، فرافکنی، توهین به شخص(حقیقی و یا حقوقی) و یا ارگان خاصی را ندارد.


موضوعات مرتبط: اخبار روستا

کمک به مرمت و ساخت مسجد

سه شنبه 2 شهريور 1395
16:18
مبین محمدی فخرآباد

مساجد خدا را تنها کسانی باید آباد کنند که به خدا و روز قیامت ایمان دارند و نماز را به پا داشته و زکات می پردازند و جز از خدا نمی ترسند امید است که آنان از ره یافتگان باشند (آیه 18 سوره توبه)

 

مسجد حضرت ابوالفضل روستای فخرآباد به همت اهالی در حال مرمت و ساخت ایوان می باشد و با پیشرفت حدود 50 درصد،وارد مرحله ی اسکلت شده است.

 

 

جهت اطلاعات بشتر و مشاهده تصاویر از مرمت و طرح تکمیلی مسجد و نحوه انجام کمک مالی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


به وبسایت رسمی روستای فخرآباد خوش آمدید
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت رسمی روستای فخرآباد(دهاتما) است. || طراح قالب avazak.ir